Start
No to siema - Toyota Aygo DJ i polskie akcenty PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Wraz ze światowym debiutem modelu Aygo, Toyota zaprezentowała szereg egzemplarzy tego auta, których nadwozia w ramach akcji Aygo Create udekorowane zostały awangardowymi wzorami graficznymi. W tym celu, Toyota zaprosiła 10 artystów grafików z różnych europejskich miast. Jednym nich, był uczestnik DesignForum - Jacek Czajka z Bytomia - absolwent katowickiej ASP wydziału wzornictwa przemysłowego i właściciel Studia Projektoweko F.ART, które zajmuje się projektowaniem produktu, projektowaniem graficznym, malarstwem, projektowaniem wnętrz. JC prowadzi też galerię znajdującą się w salonie Toyoty w Chorzowie. AYGO Create

Toyota wprowadza na rynek nowy model miejskiego samochodu-AYGO.
Docelową grupą odbiorców są młodzi ludzie(25-35 lat), którzy kupują swój pierwszy samochód w życiu.

W celu wypromowania samochodu Toyota zaprosiła 10 artystów grafików z różnych europejskich miast, do zaprojektowania czegoś niezapomnianego dla AYGO.
Mieliśmy do dyspozycji białą karoserię AYGO, na której miała powstać grafika. Zaproponowałem dwa projekty, które nazwałem 'White City' i 'Black City', które przedstawiają miasto i jego charakter, odbicie ulicy w dzień i w nocy.

Aygo JacekCzajka 02.jpg  Aygo JacekCzajka 01.jpg

Te dwa projekty zostały wybrane do prezentacji i zajęły pierwsze miejsce ex aequo z projektem fińskim. Wszystkie projekty można zobaczyć na stronieinternetowej www.aygo.com

W przeciągu tego roku udekorowane Toyoty AYGO, odbędą europejską podróż, odwiedzając główne miasta promując poprzez sztukę najwyższą jakość i markę.
Jacek Czajka

Info o Jacku:
Jestem absolwentem katowickiej ASP wydziału wzornictwa przemysłowego. Dyplom w pracowni projektowania produktu u prof. Jerzego Wuttke w 2004 roku.
Obecnie jestem właścicielem Studia Projektoweko F.ART, które zajmuje się projektowaniem produktu, projektowaniem graficznym, malarstwem, projektowaniem wnętrz, jak również prowadzimy galerię, która znajduje się w salonie Toyoty w Chorzowie.

Zapraszamy wszystkich młodych artystów ( i nie tylko) do współpracy.

Aygo Projekty 12.jpg Aygo DJ 2005 01.jpg Zapraszamy do galerii zdjęć

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »