Start
Audi RSQ Ja robot PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
W Nowym Jorku Audi zaprezentowało futurystyczny samochód RSQ stworzony na potrzeby filmu, by służył on głównemu bohaterowi, detektywowi Spooner'owi, granemu przez Willa Smitha, w jego walce o bezpieczeństwo ludzkości. Willa Smitha, w jego walce o bezpieczeństwo ludzkości. Trudno sobie wyobrazić życie w niedalekiej przyszłości bez robotów. Staną się one nieodzownym elementem naszej codziennej rzeczywistości, do którego będziemy mieli pełne zaufanie. W filmie ''I, ROBOT'' zaufanie to zostaje podważone i tylko jeden człowiek - Will Smith - zdaje się to zauważać rozpoczynając walkę z systemem. Akcja ''I, ROBOT'' rozgrywa się w świecie stworzonym przez sławnego rosyjskiego pisarza science-fiction Izaaka Asimowa i oparta jest na zbiorze jego opowiadań pod tym samym tytułem.

Styliści Audi stworzyli samochód pasujący do fikcyjnego świata przyszłości z 2035 roku. Powstałe w ten sposób sportowe coupe RSQ jest wizjonerską interpretacją stylistyki typowej dla wozów tej marki. Jednym z ważniejszych zadań było zaprojektowanie takiego auta, które mimo ekstremalnych cech "samochodu przyszłości" ciągle byłoby utożsamiane z marką Audi.

Nie mogło więc zabraknąć nowego typu osłony chłodnicy - Singleframe. Jednocześnie w RSQ zrealizowano także pomysły reżysera Alexa Protasa. Ten sportowy, policyjny samochód z centralnie umieszczonym silnikiem pędzi po ulicach futurystycznego Chicago nie na kołach, lecz na kulach. Drzwi natomiast mocowane są do tylnego słupka i otwierają się podobnie jak skrzydła motyla.

RSQ 07.jpg RSQ 12.jpg Zapraszamy do galerii zdjęć

Zmieniony ( 24.08.2006. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »