FB
 


ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AutoRok Design

AutoRok DESIGN

 

Już wkrótce w Empikach dostępne będzie kolejne specjalne wydanie AutoRok - poświęcone szeroko pojętej stylizacji samochodów. Na 516 stronach znajdziecie wiele tendencji w designie różnych kontynentów, a także w rozwoju designu poszczególnych marek samochodowych. Nie brakuje wywiadów ze stylistami, relacji z ośrodków designu, a także pięknych ilustracji.

Zachęcamy również do zamówienia szczególnego wydania Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.

Obydwa wydania zamówić można również mailowo  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start arrow Szukaj
Audi A8 i A3 Limousine - PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Wojciech Sierpowski   
a8Klasyczna limuzyna o 3-bryłowym nadwoziu jest uważana za pojazd najbardziej reprezentacyjny. W zależności od tego co reprezentujemy i jakie mamy możliwości nabywcze w naszym garażu mogą stać limuzyny dwóch klas – jedna poręczna w mieście, służąca do codziennego użytku, druga naprawdę reprezentacyjna – taka, że ludziom opadają ‘kopary’.

Jedną z firm, które dysponują pełną paletą limuzyn jest Audi (A3, A4, A6, A7). Zaczynając od góry, najwłaściwszym samochodem tego typu jest model A8. Tuż pod nim plasuje się A6, albo jeszcze mniejsze A4. A jeśli chcemy zminimalizować wszystko co się da, nie rezygnując z 3-bryłowej sylwetki, w zanadrzu mamy jeszcze Audi A3 Limousine.

Wydawać by się mogło, że to ostatnie auto nie ma szans przy swoich bardziej dostojnych kuzynach. Tymczasem to ono otrzymało zaszczytny tytuł World Car of the Year, a co za tym idzie należy przypuszczać, że jest najbardziej korzystnym zakupem spośród wozów konkurencyjnych. Jednym słowem dobór modeli narzuca się sam: A8 – bo najdoskonalszy i A3 - bo najporęczniejszy w mieście i w codziennym użytkowaniu. Rodzinne podobieństwo wozów z Ingolstadt sprawia, że są one do siebie podobne, a z pewnością ich wygląd nie gryzie się. Różnią się natomiast wielkością, konstrukcją i ceną. Jeśli chodzi o jakość wykonania – w obu przypadkach jest ona topowa dla swojej klasy.

W naszym testowym A3 pracował 180-konny silnik 1.8 TFSI zapewniający dość dobrą dynamikę i zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie (0-100 km/h – 7,3 s, 5,6 l/100 km). Bardziej szokująca była jednostka aluminiowego modelu A8, bowiem poczciwy diesel w najnowocześniejszym wydaniu zadziwia kulturą pracy, wyciszeniem dieslowskiego stukotu oraz osiągami. Jednostka V6 3.0 TDI o mocy 258 KM rozprowadzanej na 4 koła zapewnia sprint do setki w 5,9 s i wg producenta średnio zużywa 5,9 l/100 km. Limuzyny pełnią też funkcję aut rodzinnych. Warto więc spojrzeć do bagażnika. A8 dysponuje kufrem o gigantycznej pojemności 520 litrów. Ale A3 w 3-bryłowym wydaniu z wynikiem 425 litrów wcale mu tak wiele nie ustępuje.
WS


a3 Galeria Audi A3

a8 Galeria Audi A8
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych