FB
 


ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AutoRok Design

AutoRok DESIGN

 

Już wkrótce w Empikach dostępne będzie kolejne specjalne wydanie AutoRok - poświęcone szeroko pojętej stylizacji samochodów. Na 516 stronach znajdziecie wiele tendencji w designie różnych kontynentów, a także w rozwoju designu poszczególnych marek samochodowych. Nie brakuje wywiadów ze stylistami, relacji z ośrodków designu, a także pięknych ilustracji.

Zachęcamy również do zamówienia szczególnego wydania Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.

Obydwa wydania zamówić można również mailowo  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start arrow Szukaj
Audi urban concept - Miejski monocoque PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: AgaeM   
audi Wypłynięcie aut elektrycznych na powierzchnię motoryzacji prędzej czy później musiało wygenerować zupełnie nowe gatunki pojazdów. Długo nie trzeba było czekać; Audi opracowało samochód, jakiego praktycznie jeszcze nie było. Urban - jak sama nazwa wskazuje - jest autkiem miejskim, bez wątpienia niezwykłym i do tego ekologicznym oraz sportowym.

Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca wąski kadłub i koła wystawione poza jego obrys. Jak dobrze się przyjrzymy, dostrzeżemy precyzyjnie dopasowane do kół wąziutkie błotniki. Podstawę konstrukcyjną pojazdu stanowi bardzo wytrzymała kabina typu monocoque wykonana z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Dostęp do wnętrza zapewnia odsuwana do tyłu górna jej część, a wsiada się poprzez dość wysoką burtę boczną. Zapewne ze względów wytrzymałościowych drzwi nie wycięto aż do progów.

2-miejscowe wnętrze raczej kojarzy się z myśliwcem albo statkiem kosmicznym. Pasażer siedzi po prawej stronie, nieco cofnięty w porównaniu z miejscem kierowcy. Konstruktorzy zadbali o wysokiej jakości zawieszenie i o kompaktowy napęd elektryczny (dwa silniki elektryczne e-tron, 21-calowe koła), który dzięki małej masie pojazdu i małemu oporowi powietrza zapewnia sportowe osiągi. Audi urban concept łączy w sobie cechy wozu wyścigowego, roadstera, fun-caru i samochodu miejskiego. Kiedy będziemy jeździli takim sprzętem? Po części zależy to od intensywności rozwoju elektropojazdów, a po części od naszego zainteresowania takimi niezwykłymi autami.

audi Zapraszamy do galerii zdjęć
Zmieniony ( 10.08.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych