FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
Porsche Mission E Cross Turismo - Ważna misja PDF Drukuj Email
Stories - Porsche
Porsche Mission E Cross Turismo Porsche wzorem innych marek koncernu VW zapowiedziało przyłączenie się do elektryfikacji aut swojej marki. Pierwszym konkretnym działaniem było stworzenie pojazdu koncepcyjnego Mission E, a w Genewie zademonstrowano nową odsłonę ‘elektroprojektu’ o nazwie Cross Tourer. Ten typ samochodu określany jest mianem CUV - co w rozwinięciu znaczy Cross Utility Vehicle. Brzmi groźnie, natomiast nie sądzę by ktokolwiek katował tak ekskluzywny samochód w ciężkim terenie. Nie do tego on ma służyć, co nie zmienia faktu, iż auto uniesione na sporych kołach odpornych na uszkodzenie i mające napęd AWD jest bardzo sprawne terenowo.

Czytaj całość…
 
IED Hyundai Kite - Jeździ i pływa PDF Drukuj Email
Stories - IED
KiteJuż po raz 15 turyński instytut IED (Istituto Europeo di Design) wybrał salon samochodowy w Genewie jako miejsce premiery kolejnego dzieła swoich studentów. Tym razem przedstawił Buggy o nazwie Kite, który powstał we współpracy z europejskim centrum designu Hyundaia.<Br><Br>
Czytaj całość…
 
Skoda Vision X - Rozwiązanie na dziś PDF Drukuj Email
Stories - Skoda
VisionX Zapewne nie wszyscy przesiądą się od razu do samochodów elektrycznych, więc przejściowo w nowoczesnych autach wykorzystywane będą hybrydy typu plug-in. Skoda wprowadzając nowy styl swoich modeli ekologicznych (ze światłami dziennymi powyżej reflektorów głównych), proponuje niezwykłą podwójną hybrydę.

Czytaj całość…
 
VW I.D. Vizzion - Czwarty do ... przyszłości PDF Drukuj Email
Stories - Volkswagen
ID VizzionPo trzech niedawno przedstawionych pojazdach koncepcyjnych o napędzie elektrycznym, w Genewie Volkswagen zaprezentował czwarty samochód serii I.D., którym zamierza podbijać świat, spychając auta benzynowe i diesle, a nawet spalinowo-elektryczne hybrydy do roli outsiderów. Nawet, jeśli dziś trudno w to uwierzyć, niemiecki producent jest pewien, że ta koncepcja będzie górą. Zresztą nie jest w niej odosobniony, bo przecież podobne projekty rozwijane są w większości gigantów motoryzacyjnych. Czwartym ogniwem w zapowiadanej przez VW ofercie jest luksusowa limuzyna Vizzion. Jednak na napędzie elektrycznym nie kończy się rewolucja w motoryzacji. Vizzion jest zarazem pierwszym pojazdem autonomicznym tego producenta.

Czytaj całość…
 
GFG Style Sibylla - W okrągłe urodziny PDF Drukuj Email
Stories - GFG Style
SibyllaCzas nie stoi w miejscu dla nikogo, nawet dla Stylisty Stulecia – Giorgetto Giugiaro. 80-ka nie zmienia faktu, iż jego projekty nieustająco pachną świeżością i szokują nowymi pomysłami. W Genewie debiutował supernowoczesny samochód o nazwie Sibylla. Mimo zaawansowania technologicznego, jego design został osadzony w mocnych ramach historycznych. Obok niego na stoisku stanął prototyp Corvair Bertone z 1963 roku stylizowany również przez Giorgetto, kiedy jeszcze pracował dla Nuccio Bertone.

Czytaj całość…
 
Nissan Xmotion PDF Drukuj Email
Stories - Nissan
NissanXmotion Znacznie lepiej niż inne projekty pokazane w Detroit wypadł masywnie wyglądający koncepcyjny SUV Nissan Xmotion. Jego nazwa pochodząca od słów Cross Motion wskazuje, że auto krzyżuje ze sobą japońską kulturę i tradycyjne rzemiosło z praktycznością w amerykańskim stylu i technologią nowej generacji – Nissan Intelligent Mobility.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 3411

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych