FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AutoRok Design

AutoRok DESIGN

 

Już wkrótce w Empikach dostępne będzie kolejne specjalne wydanie AutoRok - poświęcone szeroko pojętej stylizacji samochodów. Na 516 stronach znajdziecie wiele tendencji w designie różnych kontynentów, a także w rozwoju designu poszczególnych marek samochodowych. Nie brakuje wywiadów ze stylistami, relacji z ośrodków designu, a także pięknych ilustracji.

Zachęcamy również do zamówienia szczególnego wydania Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.

Obydwa wydania zamówić można również mailowo  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
Audi PB18 e-tron - Sensacja w Pebble Beach PDF Drukuj Email
Stories - Audi
PB18 e-tron Liczba wydarzeń i prezentacji jakie odbywają się podczas legendarnych imprez na wolnym powietrzu, podczas których widzimy auta w akcji, wzbudza obawy, że powoli zaczynają one wypierać tradycyjne salony samochodowe. Takie wrażenie można odnieść będąc na corocznym konkursie elegancji w Pebble Beach niedaleko San Francisco.

Czytaj całość…
 
Skoda Sunroq - 4-drzwiowe cabrio PDF Drukuj Email
Stories - Skoda
SunroqZapewne wieść o tym, że Volkswagen przygotowuje crossovera z odkrytym nadwoziem wywołała u Skody marzenia o podobnym aucie. A jak wiadomo marzenia czasami się spełniają. Niestety nie tym razem, bo Sunroq jest tylko ćwiczeniem studentów działającej od 1923 roku Akademii Skody.

Czytaj całość…
 
Car of the Year 2019 PDF Drukuj Email
Stories - Car of the Year
coty2019 Przemysł motoryzacyjny najwyraźniej dąży do pobicia rekordu co do liczby wprowadzanych nowych modeli samochodów. Na pierwszej prowizorycznej liście Car of the Year znalazło się aż 50 kandydatów do zaszczytnego tytułu. Od razu trzeba dodać, że prym wiodą marki niemieckie i jakgdyby w zmowie Audi, BMW, Mercedes lansują po 6-nowych modeli. Licząc koncernami, na wyżyny wspina się koncern VW (Audi, Lamborghini, Seat, Volkswagen) – 10 aut.

Czytaj całość…
 
Alpine A110 - Bądź częścią legendy PDF Drukuj Email
Stories - Alpine
AlpineA110Na początku lat 70 udałem się na Stadion Dziesięciolecia w Warszawie, by zobaczyć start do zlotu gwieździstego rajdu Monte Carlo. Wśród kilkudziesięciu aut uwagę zwracały błękitne Renault Alpine A110. Wyróżniały się swoją rozpłaszczoną sylwetką, nisko leżącą nad podłożem, szeroko rozstawionymi kołami i wybałuszonymi reflektorami. A110 była prawdziwym dziełem sztuki wywodzącym się z projektów włoskiego stylisty – Giovanni Michelotti.

Czytaj całość…
 
Jaguar I-Pace - Elektryzująca sylwetka PDF Drukuj Email
Stories - Jaguar
I-Pace Kilka lat temu Jaguar podjął się trudnego zadania; stworzenia auta elektrycznego, które zapewniłoby przewagę nad konkurencją i mimo nowego dla brytyjskiej marki rodzaju napędu zasługiwało na miano prawdziwego zadziornego Jaguara. Samochód ten poznaliśmy jeżdżąc zarówno na torze Jastrząb koło Radomia jak i po okalających go drogach. Jak zwykle najpierw przyjrzeliśmy się sylwetce. Łatwo było dojść do wniosku, że Jaguar I-Pace zaprzecza ostatnio rozprzestrzeniającej się opinii, iż przy najnowszych wytycznych, zaleceniach i tendencjach nie da się wyrzeźbić auta o pięknej linii.


Czytaj całość…
 
Kia Sportage - Bestseller z hybrydą PDF Drukuj Email
Stories - Kia
SportageKia zmodyfikowała swojego europejskiego bestsellera, jakim jest crossover Sportage. O ile wygląd tylko symbolicznie odświeżono, pod blachami zaszły istotne zmiany. Otóż wprowadzono hybrydę i to dość zaskakującą, w której silnik elektryczny współpracuje z turbodieslem.


Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 3434

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych