FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia od połowy maja,
w Empikach, mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - jak zwykle od 17 lat - pojawi się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Mało tego, sporo miejsca poświęcamy motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. Podobno świetny prezent pod choinkę lub na Nowy Rok.
 
 
 
 
 

   

Start
Giugiaro znowu działa PDF Drukuj Email
Stories - Motoryzacja na Świecie
Po tym jak Volkswagen przejął ośrodek Italdesign Giugiaro nabywając też prawa do obu członów nazwy, Giorgetto Giugiaro wraz z synem Fabrizio wycofali się z tego biznesu. Ale nie na długo, bowiem niedawno założyli nową firmę GFG Design zajmującą się projektowaniem samochodów. Oczywiście za tymi trzema literami kryją się Giorgetto-Fabrizio-Giugiaro. Bazę roboczą mają niedaleko ośrodka I.D. natomiast reprezentacyjne biuro również w Moncalieri w willi Cantamerla, dawnej siedzibie I.DE.A Institute.

Czytaj całość…
 
Citroen C-Aircross - Zapowiedź crossovera PDF Drukuj Email
Stories - Citroen
C-AirCross Pod koniec sezonu 2017 ma debiutować kompaktowy crossover Citroena. Za pośrednictwem konceptu C-Aircross Francuzi pokazali jak będzie wyglądało to auto. Być może Citroen nie jest marką kojarzoną z offroaderami, ale warto przypomnieć, że ma spore tradycje związane z samochodami terenowymi i wielkimi wyprawami odkrywczymi (afrykańskie eskapady, rajd Dakar).

Czytaj całość…
 
Kia Rio - Niepozorny rywal PDF Drukuj Email
Stories - Kia
KiaRioCzego można się spodziewać po relatywnie tanim samochodzie segmentu B - dobrego designu, wystrzałowej techniki, najnowszych systemów elektronicznych? Tymi ostatnimi producent się nie chwalił, resztą też nie. Licząc na słoneczną pogodę i przyzwoitą temperaturę, zorganizował pierwsze jazdy testowe w pobliżu najbardziej na zachód wysuniętego punktu Europy – przylądka Roca, by na niezbyt równych nawierzchniowo i krętych drogach Portugalii dziennikarze sami mogli ocenić, czym wyróżnia się czwarta generacja Rio.

Czytaj całość…
 
Honda NeuV - High-Tech PDF Drukuj Email
Stories - Honda
NeuVKonstruktorzy Hondy już niejednokrotnie pokazywali swoje kompetencje związane z najnowszymi technologiami. I wcale nie mamy na myśli takich pojazdów jak NSX czy F1, lecz superkompaktowe ultranowoczesne pojazdy. Najnowszym z nich jest NeuV (New Electric Urban Vehicle) zaprezentowany podczas wystawy CES w Las Vegas.

Czytaj całość…
 
Peugeot 3008 - Na lodzie PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
Peugeot3008Dzień przed rozpoczęciem Rajdu Monte Carlo, Peugeot zorganizował w Alpach Francuskich zimowy test modelu 3008, wyposażonego w najnowsze systemy elektroniczne usprawniające jazdę po śliskiej nawierzchni. O ile w normalnych warunkach zapewniają one trakcję i działają przeciwślizgowo, w terenie górzystym, nabierają szczególnego znaczenia, bowiem jazda zarówno pod górę jak i z góry bywa niebezpieczna.

Czytaj całość…
 
Buick Velite - Zielony, bo niebieski PDF Drukuj Email
Stories - Buick
buickVeliteKoncepcyjny Buick o tej nazwie istniał już kilkanaście lat temu. Był luksusowym kabrioletem opracowanym w Detroit. Czasy zmieniły się na tyle, że drugie auto o tej samej nazwie powstało w Chinach i tam też zostało zaprezentowane. Tym razem jest autem bliskiej przyszłości, będącym efektem nowej strategii proekologicznej Buick Blue.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 3389

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych