FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
Rolls-Royce Sweptail - Powrót do jachtu PDF Drukuj Email
Stories - Rolls-Royce
Sweptail Podczas Konkursu Elegancji w Villa d’Este dominują samochody, ale na jeziorze Como zobaczyć można też stare motorówki. Mało tego, od czasu do czasu w Cernobbio goszczącym najwspanialsze automobile różnych epok pojawiają się pojazdy z domieszką stylu charakterystycznego dla łodzi motorowych. Podobnie jak w czasach zwanych Haute Couture wykonywane były na życzenie nabywcy, a niekiedy nawet według jego projektu (albo wybranego przez niego wzoru).

Czytaj całość…
 
Abarth 124 - Skorpion wart grzechu? PDF Drukuj Email
Stories - Abarth
124Wielu fanów legendarnej włoskiej marki czekało na ten model. Apetytu narobiła 500-ka odznaczona znakiem skorpiona Abarth, ale co innego auto miejskie, a co innego roadster o sportowej sylwetce – nawet, gdy są napędzane takim samym silnikiem. Jeśli korzystamy z samochodu na co dzień, nie musi być superszybki, wystarczy radość z jazdy. Po Fiacie 124 Spider, wsiedliśmy właśnie do Abartha 124 Spider, by przekonać się czy poziom satysfakcji wart jest 174 tys. zł, jakie trzeba zapłacić za to auto.


Czytaj całość…
 
Mazda CX-5 - Pierwsza jazda PDF Drukuj Email
Stories - Mazda
CX-5Mazda wypracowała sobie filozofię działania w zakresie designu (Kodo), tworzenia jedności kierowcy z samochodem (Jinba ittai) oraz rozwoju technicznego (Skyactiv). W jej ramach opracowała już auto nowej generacji - crossover o znanym symbolu CX-5 i zaprosiła dziennikarzy na jazdy testowe do sprawdzonego pogodowo miejsca, jakim jest Barcelona.

Czytaj całość…
 
Volvo XC60 - Pierwsza jazda PDF Drukuj Email
Stories - Volvo
XC60Volvo w szybkim tempie odnawia swoją gamę, wyposażając kolejne modele w najnowsze zespoły mechaniczne i systemy elektroniczne. Tym razem wsiedliśmy do średniej wielkości crossovera XC60, który wkrótce zastąpi na rynku dotychczasowe auto o tym samym symbolu. W porównaniu z nim ma minimalnie obniżone zawieszenie, niżej poprowadzoną linię dachu i twarz upodobnioną do większego XC90.

Czytaj całość…
 
Toyota FT-4X - Lajfstajlowy kompan PDF Drukuj Email
Stories - Toyota
FT-4XPo cieszącym się sporym powodzeniem w USA modelu FJ Cruiser Toyota przedstawiła mniejszego SUV-a utrzymanego w stylu lajfstajlowym, który wkrótce mógłby znaleźć się na rynku. Koncepcyjny model FT-4X, opracowany w ośrodku Calty Design w Kalifornii, powstał z myślą osobach żyjących w mieście, ceniących aktywny tryb życia, które nie mają czasu na długie podróże, więc koncentrują się na krótkich wypadach na obrzeże aglomeracji.

Czytaj całość…
 
Peugeot 3008 - Pani gadżeciara PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
3008Zdobywca przestrzeni, silna osobowość, ikona stylu, a co najważniejsze, 100% przyjemności i wzmocnione doznania. Tymi hasłami do zakupu 3008-ki zachęcają foldery reklamowe. Czy taka jest w rzeczywistości? Mieliśmy przyjemność testowania dwóch wersji: GT oraz 1,6-litrowej benzynówki. Oczywiście ta pierwsza z racji 180 koni była dynamiczniejsza, jednak ilość gadżetów, jakie znajdowały się na pokładzie, sprawiają, że to właśnie one, a nie moc czy przyspieszenie, grają pierwsze skrzypce.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 3411

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych