FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia od połowy maja,
w Empikach, mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AR16

 

 

  AutoRok 2016/2017

Najnowsze wydanie AutoRok 2016/2017 można nabyć w EMPiKach, niektórych salonikach sprzedaży, wysyłkowo redakcja(at)autorok.pl bądź telefonicznie 22 675 12 95.
Redakcja AutoRok życzy przyjemnej lektury.
 
 
 
 
 
 

   

Start
Renault Zoe e-Sport - Pod napięciem PDF Drukuj Email
Stories - Renault
ZOE e-Sport Być może zasięg aut elektrycznych nie zaspakaja jeszcze naszych oczekiwań, ale większość z nich zaskakuje swoimi osiągami. Wystarczy przejechać się Renaultem Zoe albo Nissanem Leafem. Jest cicho i dynamicznie. W ostatnim okresie powstało też kilka typowo sportowych samochodów i te po prostu szokują mocą oraz wynikającą z niej zdolnością przyspieszania. Mało tego, przecież od kilku lat organizowana jest seria wyścigowa Formuła E, której bolidy niewiele ustępują klasycznej Formule 1.

Czytaj całość…
 
Peugeot 3008 zdobywcą tytułu Car of the Year 2017 PDF Drukuj Email
Stories - Car of the Year
coty20176 marca, w dzień poprzedzający otwarcie salonu samochodowego w Genewie, nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Car of the Year 2017, w którym udział wzięli szefowie i przedstawiciele koncernów samochodowych, jurorzy Car of the Year, a także ogromne grono dziennikarzy.

Czytaj całość…
 
Peugeot Instinct - W nowym stylu PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
InstinctNie czekając na salon samochodowy w Genewie, podczas wystawy motoryzacyjnej w Barcelonie Peugeot przedstawił swój najnowszy koncepcyjny samochód o nazwie Instinct. Biorąc pod uwagę typ nadwozia jest to sportowe kombi określane mianem shooting brake. W odróżnieniu od większości tego rodzaju aut Instinct jest 4 drzwiowy. Drzwi otwierają się przeciwsobnie, bardzo szeroko, nie tylko nie pozostawiając środkowych słupków, ale również progów.

Czytaj całość…
 
Alfa Romeo Stelvio - Czerwone Alfy na Monte Cassino PDF Drukuj Email
Stories - Alfa Romeo
StelvioGdzie powinny odbyć się jazdy testowe Alfą Romeo Stelvio? Oczywiście na serpentynach słynnej włoskiej przełęczy o tej właśnie nazwie. Ale zanim nowe Alfy tam się pojawiły, modelem Stelvio odbyliśmy wspinaczkę na Monte Casino, gdzie w 1944 roku polscy żołnierze wykazali się wyjątkowym bohaterstwem zdobywając klasztor, który Naziści przekształcili w twierdzę. U stóp tej góry, a zarazem w połowie drogi między Neapolem a Rzymem leży miejscowość Cassino. W 1972 roku Fiat wybudował w niej sporą fabrykę samochodów. Jako pierwsze zaczęły z jej taśm zjeżdżać 126-ki, ale jak wiadomo wkrótce ich produkcję przeniesiono do bliźniaczej fabryki w Tychach. Tymczasem w Cassino wytwarzano kolejne modele Fiata i Lancii (łącznie 7,3 mln aut). Gdy niedawno powstał plan jakościowego przeskoku Alfy Romeo, właśnie z zakładu w Cassino postanowiono uczynić najnowocześniejszą fabrykę aut marki premium, a jednocześnie nowy dom Alfy Romeo.

Czytaj całość…
 
Car of the Year 2017 - Tuż przed głosowaniem PDF Drukuj Email
Stories - Car of the Year
coty2017 21 lutego w Mortefontaine pod Paryżem odbyły się ostatnie jazdy testowe przed końcowym głosowaniem w konkursie Car of the Year. Na torze testowym mieliśmy do dyspozycji po kilka wersji samochodów, które nominowane zostały do „siódemki”.

Czytaj całość…
 
Ferrari 812 Superfast - Szybki nie tylko z nazwy PDF Drukuj Email
Stories - Ferrari

Ferrari 812 SuperfastW 70 lecie istnienia firmy, Ferrari przypomniało swoją historyczną nazwę – Superfast, którą określało niegdyś modele drogowe o najwyższych osiągach. Tym razem jest to sportowe coupe o symbolu 812, wskazującym, że pod maską tkwi 800-konny silnik 12-cylindrowy. 6,5-litrową jednostkę, rozwijającą moment obrotowy 718 Nm, umieszczono tuż za osią przednich kół zapewniając w ten sposób obciążenie osi 47/53%.

 

 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 3387

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych