FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
Tannistest '40' PDF Drukuj Email
Stories - Car of the Year
COTYOd 40 lat na północy Danii skandynawska grupa jurorów Car of the Year organizuje jazdy testowo-porównawcze nowymi modelami, które znalazły się na liście tego prestiżowego konkursu motoryzacyjnego. Początkowo spotkanie odbywało się w Alborgu, po czym przeniesiono je na samą północ półwyspu jutlandzkiego do małej miejscowości Tversted niedaleko Skagen. Znajdujący się w niej hotel Tannishus, wydaje się idealny dla imprezy przez tydzień gromadzącej ok 100 osób i mniej więcej tyle samo samochodów.

Czytaj całość…
 
Citroen C3 Aircross - Pierwsza jazda PDF Drukuj Email
Stories - Citroen
C3 AircrossGrupa crossoverów segmentu B niemal z dnia na dzień rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Jest w niej wiele podobnych jak i wyróżniających się aut. Jednym z nich jest Citroen C3 Aircross. Kiedy zobaczyłem go na zdjęciach, wydawało mi się, że Francuzi poszli na łatwiznę i ‘podkręcili’ C-trójkę stawiając ją na większych kołach i obkładając typowymi dla crossoverów gadżetami. Coś jednak nie grało w proporcjach, więc otworzyłem sobie na monitorze C3 i obok C3 Aircross.

Czytaj całość…
 
Mercedes-Benz EQA - Kompakt przyszłości PDF Drukuj Email
Stories - Mercedes
EQADaimler jest kolejnym koncernem, który stawia na całkowicie elektryczne samochody. Specjalnie z myślą o nich stworzył markę EQ. Do 2022 roku wprowadzi na rynek ponad 10 pojazdów o takim napędzie. Generalnie zakłada się i przewiduje, że do tego czasu o połowę wzrośnie zasięg takich aut (ok 600 km). Prototyp Mercedesa EQA demonstruje, jak może wyglądać samochód kompaktowy.

Czytaj całość…
 
Infiniti Prototype 9 - Przeniesienie w czasie PDF Drukuj Email
Stories - Infiniti
Prototype6Styliści Infiniti postanowili zaskoczyć wszystkich swoim kolejnym pojazdem prototypowym. Tym razem zamiast czysto futurystycznej wizji powrócili myślami do lat 40 minionego wieku i do wozów wyścigowych, pod względem technologicznym przenosząc się do współczesności.

Czytaj całość…
 
Kia Proceed - Koncepcyjny shootingbrake PDF Drukuj Email
Stories - Kia
kiaJeśli policzymy lata produkcji ceeda, dojdziemy do wniosku, że Kia musi mieć już prawie gotową nową generację tego modelu. Być może nie cała rodzinę, być może dopiero zapadną decyzję, które wersje nadwoziowe zostaną skierowane do produkcji, ale design z pewnością jest już gotowy. Najbardziej ekscytującą chwilą dla stylistów, a także dla publiczności, jest pierwszy pokaz pojazdu koncepcyjnego, w mniejszym lub większym stopniu odzwierciedlający design przygotowywanego modelu.

Czytaj całość…
 
Mercedes-AMG S 63/65 Coupe/Cabriolet - Z grillem Panamericana PDF Drukuj Email
Stories - Mercedes
S AMGJedną z tradycji Mercedesa jest oferowanie w klasie najbardziej luksusowych modeli nie tylko limuzyny, ale również coupe i kabrioletu. A zatem, jeśli ukazał się Mercedes Klasy S, to możemy być pewni, że zaraz dołączą do niego modele sportowe. Ponieważ w sezonie 2017 minęło 50 lat od powstania firmy AMG, którą przejął koncern Daimler-Benz, to należało się spodziewać czegoś związanego z marką Mercedes-AMG.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 3423

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych