FB
 


ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

Zapraszamy na naszą nową stonę :)

 

www.autorok.pl 

 AutoRok Design

AutoRok DESIGN

 

Już wkrótce w Empikach dostępne będzie kolejne specjalne wydanie AutoRok - poświęcone szeroko pojętej stylizacji samochodów. Na 516 stronach znajdziecie wiele tendencji w designie różnych kontynentów, a także w rozwoju designu poszczególnych marek samochodowych. Nie brakuje wywiadów ze stylistami, relacji z ośrodków designu, a także pięknych ilustracji.

Zachęcamy również do zamówienia szczególnego wydania Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.

Obydwa wydania zamówić można również mailowo  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
RANGE ROVER - SUV OF THE YEAR 2003 PDF Drukuj Email
Stories - Land Rover
Podczas Chicago Auto Show nowy Range Rover zdobył pierwsze istotne wyróżnienie; tytuł SUV of the Year 2003. Z rąk szefa eMotion Reports.com Myrona D. Stokesa trofeum odebrał Steve McKnight, wiceprezes Land Rover North America. Niewiele później brytyjski magazyn motoryzacyjny BBC Top Gear wyróżnił to auto tytułem Samochód Roku 2002. Tym razem trofeum w imieniu firmy Land Rover odebrał główny jej stylista Geoff Upex.
Czytaj całość…
 
PREZYDENT RP W VW PDF Drukuj Email
Stories - Volkswagen
Podczas wizyty w Niemczech Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski wraz z małżonką Jolantą Kwaśniewską i osobistościami ze świata polityki i gospodarki odwiedzili zakłady Volkswagena w Wolfsburgu. Gospodarzem ze strony Niemiec był Sigmar Gabriel, Premier Dolnej Saksonii, a także Bernd Pischetsrieder, Robert Büchelhofer i Reinhold Kopp. Podczas powitania Bernd Pischetsrieder podziękował polskiemu Rządowi za doskonałą współpracę związaną z inicjatywami w Polsce. Powiedział, że Volkswagen Poznań i Volkswagen Motor Polska są ważnymi placówkami światowej działalności produkcyjnej VW. W poznańskim zakładzie w którym powstają modele Bora, Passat, LT2, T4, Škoda Fabia, Škoda Octavia i Octavia Combi, zatrudnionych jest 2,6 tys. osób. Z kolei w Polkowicach zatrudniających 850 pracowników powstawać może 540 tys. silników wysokoprężnych. Polska delegacja miała okazję zwiedzić wspaniałe miasteczko motoryzacyjne Autostadt, przedstawiające zarówno obecne osiągnięcia tego koncernu jak również jego rys historyczny.
Czytaj całość…
 
PEUGEOT W SZKOLE PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
W sierpniu 2001 roku Peugeot Polska podpisał porozumienie z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Warszawie, na mocy którego powstała klasa autorska technikum pod patronatem Peugeota. W ramach tego porozumienia w marcu 2002 roku uczniowie klasy Peugeot wyjechali na staż do zakładów Peugeota do Miluzy, gdzie mieli okazję nie tylko zwiedzić fabrykę, muzeum i region Alzacji, ale przede wszystkim odbyć praktykę w serwisie. Pod koniec kwietnia warszawska szkoła przyjęła uczniów francuskich, zaś 19 marca odbyła się inauguracja pracowni samochodowej pod patronatem Peugeot Polska. Uroczyście przekazano samochód 607 jako pomoc dydaktyczną jak również silniki benzynowe i diesele, automatyczną skrzynię biegów, urządzenie diagnostyczne TEP, zawieszenie i inne materiały szkoleniowe. W uroczystości wzięli udział profesorowie i uczniowie szkoły, przedstawiciele Peugeot Polska, Ministerstwa Edukacji i Kuratorium Oświaty. Klasa warszawskiej Szkoły Zawodowej jest już trzecią klasą objętą patronatem przez Peugeot, podobną współpracę nawiązano wcześniej ze Szkołą Samochodową w Poznaniu i Radomiu.
 
NISSAN MARCH - NOWA MICRA PDF Drukuj Email
Stories - Nissan
W Japonii zaprezentowano nowego Nissana March, który jak zwykle na naszym kontynencie występuje jako Micra. Samochód ten powstał na bazie nowej płyty podłogowej, mającej posłużyć również przy opracowywaniu Renault Clio i Twingo. Odznacza się wysokim jak na tę klasę pojazdów poziomem bezpieczeństwa. Wyposażany jest w 6 poduszek gazowych. W Europie ma być dostępny wiosną 2003 roku.
 
NISSAN DESIGN W LONDYNIE PDF Drukuj Email
Stories - Nissan
Shiro Nakamura, Szef Działu Projektowania Nissana podczas konferencji prasowej w londyńskim "Royal College of Art." poinformował o stworzeniu w stolicy Wielkiej Brytanii nowego centrum stylizacji. Nissan Design Europe, który będzie się mieścić w londyńskiej dzielnicy Paddington, rozpocznie działalność w styczniu 2003. Studio Nissana znajdzie się w budynku o nazwie Rotunda, który od lat 60. pełnił rolę głównego magazynu kolei brytyjskich. Później, w latach 80. "Rotunda" opustoszała i popadła w ruinę. W ramach odbudowy Nissan zamierza przekształcić "Rotundę" w supernowoczesny budynek. Plany odbudowy Rotundy opierają się na japońskiej idei "wa", a więc "harmonii" pomiędzy kulturami Europy i Japonii. Tę harmonię widać także w stylu budynku, w którym tradycyjne rozwiązania, charakterystyczne dla architektury brytyjskiej mieszają się z ultranowoczesnymi pomysłami i wizjami rodem z Krainy Kwitnącej Wiśni. Nowe studio dołączy do pozostałych pięciu ośrodków projektowych Nissana. Będzie tam pracować 40 projektantów z różnych krajów. Studio skoncentruje się głównie na samochodach przeznaczonych na rynek europejski, ale będzie także uczestniczyć w ogólnoświatowych projektach tej firmy.
 
NANJING-FIAT PDF Drukuj Email
Stories - Fiat
Istniejąca od kilku lat spółka Nanjing Fiat zajmująca się głównie sprzedażą samochodów dostawczych marki Iveco, w marcu zaczęła oferować w Chinach model Palio. Myli się ten, kto sądzi, że jest to mało istotne przedsięwzięcie, bowiem w nadchodzących latach Nanjing Fiat zamierza powiększyć chińską sprzedaż pojazdów do 1,2 miliona egzemplarzy rocznie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, współpraca włosko-chińska może się rozwinąć również na inne dziedziny gospodarki.
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3403 - 3411 z 3436

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych