FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
NISSAN DESIGN W LONDYNIE PDF Drukuj Email
Stories - Nissan
Shiro Nakamura, Szef Działu Projektowania Nissana podczas konferencji prasowej w londyńskim "Royal College of Art." poinformował o stworzeniu w stolicy Wielkiej Brytanii nowego centrum stylizacji. Nissan Design Europe, który będzie się mieścić w londyńskiej dzielnicy Paddington, rozpocznie działalność w styczniu 2003. Studio Nissana znajdzie się w budynku o nazwie Rotunda, który od lat 60. pełnił rolę głównego magazynu kolei brytyjskich. Później, w latach 80. "Rotunda" opustoszała i popadła w ruinę. W ramach odbudowy Nissan zamierza przekształcić "Rotundę" w supernowoczesny budynek. Plany odbudowy Rotundy opierają się na japońskiej idei "wa", a więc "harmonii" pomiędzy kulturami Europy i Japonii. Tę harmonię widać także w stylu budynku, w którym tradycyjne rozwiązania, charakterystyczne dla architektury brytyjskiej mieszają się z ultranowoczesnymi pomysłami i wizjami rodem z Krainy Kwitnącej Wiśni. Nowe studio dołączy do pozostałych pięciu ośrodków projektowych Nissana. Będzie tam pracować 40 projektantów z różnych krajów. Studio skoncentruje się głównie na samochodach przeznaczonych na rynek europejski, ale będzie także uczestniczyć w ogólnoświatowych projektach tej firmy.
 
NANJING-FIAT PDF Drukuj Email
Stories - Fiat
Istniejąca od kilku lat spółka Nanjing Fiat zajmująca się głównie sprzedażą samochodów dostawczych marki Iveco, w marcu zaczęła oferować w Chinach model Palio. Myli się ten, kto sądzi, że jest to mało istotne przedsięwzięcie, bowiem w nadchodzących latach Nanjing Fiat zamierza powiększyć chińską sprzedaż pojazdów do 1,2 miliona egzemplarzy rocznie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, współpraca włosko-chińska może się rozwinąć również na inne dziedziny gospodarki.
 
HYUNDAI W MALEZJI PDF Drukuj Email
Stories - Hyundai
Hyundai ogłosił, że rozpocznie montaż Atosów w Malezji wspólnie z tamtejszą firmą Inokom Co. Lokalna produkcja pozwoli na obniżenie cen tych samochodów na rynku malezyjskim. Obecnie zdolność produkcyjna tego zakładu wynosi 20 tys. aut rocznie. Ale po przebudowie, którą już rozpoczęto, wzrośnie do 35 tysięcy samochodów. Dzięki tej spółce Hyundai Motor Company chce w przyszłości montować nawet 120 tys. pojazdów, z czego 60 tys. na rynek malezyjski, 40 tys. na rynek indonezyjski, a 20 tys. do innych państw południowo-wschodniego regionu Azji.
 
FORD-PSA-RENAULT PDF Drukuj Email
Stories - Informatyka w motoryzacji
Ford Motor Company, PSA Peugeot Citroën i Renault-Nissan stworzyły spółkę mającą się zajmować rozwijaniem rozwiązań technicznych dla europejskiego rynku samochodowych systemów teleinformatycznych, wykorzystując technologie i kompetencje wszystkich trzech partnerów. Stworzenie wspólnej infrastruktury pozwoli zaoferować klientom profesjonalne a zarazem szeroki zakres tanich usług w tym zakresie.
Czytaj całość…
 
MG TF - CABRIO OF THE YEAR PDF Drukuj Email
Stories - MG
Podczas drugiego dnia prasowego Salonu Samochodowego w Genewie ogłoszono wyniki plebiscytu, w którym międzynarodowe jury składające się z 18 dziennikarzy motoryzacyjnych z 11 krajów wybiera kabriolet roku. Ten prestiżowy tytuł otrzymał model MG TF. Przypomnijmy, że tytuł Cabrio of the Year po raz pierwszy przyznano w 1994 roku. Otrzymał go wtedy Peugeot 306. W następnych latach wygrał Fiat Barchetta, następnie BMW Z3 Roadster, Mercedes SLK, Chevrolet Camaro Convertible, Honda S2000 Roadster, Opel Speedster, a ostatnio Peugeot 206 CC. Kabriolet MG już od kilku lat jest najlepiej sprzedającym się autem tego typu w Wielkiej Brytanii. W tym roku do sprzedaży trafiła wersja TF, która zastąpiła produkowaną wcześniej F. Swoją nazwą auto nawiązuje do legendarnego modelu MG TF Midget z 1953 roku.
Czytaj całość…
 
NAJMNIEJSZY SMART-BRABUS PDF Drukuj Email
Stories - Smart
DaimlerChrysler i firma tuningowa Brabus podpisały umowę, na mocy której utworzona została spółka Smart-Brabus GmbH, mająca zajmować się rozwojem specjalnych wersji Smarta, w tym opracowywaniem odmian takich, jaką jest np. pokazana w Genewie odmiana 1-st Edition. Nowe dodatki stylizacyjne, zasadniczo zmieniły wygląd tego 2-miejscowego auta. Wyposażony on został w turbodoładowany silnik Suprex o mocy 70 KM. Prędkość maksymalną elektronicznie ograniczono do 135 km/h. Model powstający w limitowanej serii, toczy się na kołach 195/45-16 z przodu i 225/35-17 z tyłu. A dostępny jest zarówno w wersji City-Coupe jak i Cabrio.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3394 - 3402 z 3423

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych