FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
DODGE VIPER SRT10 - F16 PDF Drukuj Email
Stories - Dodge
W bazie amerykańskich sił powietrznych Luke w Arizonie doszło do niezwykłego pojedynku między bardzo szybkim Dodgem Viperem SRT-10 i naddźwiękowym myśliwcem F16.
Czytaj całość…
 
75 LAT VOLVO - TOCZY SIĘ DALEJ PDF Drukuj Email
Stories - Volvo
W latach dwudziestych popularność samochodu gwałtownie wzrastała. Setki firm próbowało się utrzymać z wytwarzania automobili, ale do psujących się i kłopotliwych wehikułów bardzo szybko się zrażano, w wyniku czego montownie bankrutowały. Mimo wszystko Szwedzi Assar Gabrielsson i Gustaf Larson dostrzegli dla siebie szansę, którą była wysoka jakość wyrobów. Nieprzypadkowo firmę nazwali Volvo od łacińskiego słowa toczyć się.
Czytaj całość…
 
LAKIERNIA SKODY - DUŻA INWESTYCJA PDF Drukuj Email
Stories - Skoda
Przygotowanie produkcji seryjnej modelu Superb, związane było z gruntowną modernizacją i rozbudową zakładu w Kvasinach. Jedną z największych inwestycji okazało się stworzenie lakierni, spełniającej najbardziej surowe normy ochrony środowiska. Teraz należy ona do najnowocześniejszych w Europie. Co 2,8 minuty opuszcza ją lśniące nadwozie i co ciekawe, każde następne może być pokryte inną barwą. Dziennie da się polakierować 450 karoserii. Aktualnie z Kvasin wyjeżdżają nadwozia Superb i Fabii Sedan.
Czytaj całość…
 
ALMECO I CARVING - SPONSOR SLALOMU PDF Drukuj Email
Stories - Saab
Firma Almeco będąca wyłącznym importerem samochodów marki Saab w Polsce została głównym sponsorem II Mistrzostw Polski w Slalomie Carvingowym, które odbyły się w Korbielowie na Hali Miziowej. Zawody polegają na pokonaniu trasy oznaczonej rzędami kolorowych boi ustawionych prostopadle do linii spadku stoku w określonym przez organizatora czasie maksymalnym (ok. 20 sek.). Okrążenie boi znajdującej się dalej od linii spadku stoku nagradzane jest większą ilością zdobytych punktów. Wygrywa zawodnik, który mieszcząc się w limicie czasu uzyska ich największą ilość. W dążeniu do osiągnięcia perfekcji narciarz w skręcie carvingowym wykorzystuje wyłącznie budowę narty oraz zasady fizyki. Idea projektowania samochodów Saab też opiera się na skandynawskiej prostocie i próbie znalezienia najprostszego rozwiązania najważniejszych problemów, i w ten sposób osiągnięcia optymalnego środowiska dla kierowcy.
 
ENRICO PAVONI NA CZELE FIAT AUTO POLAND PDF Drukuj Email
Stories - Fiat
Po 5 latach sprawowania funkcji Prezesa Fiat Auto Poland, Massimo Gentilini powrócił do Włoch, gdzie powierzono mu odpowiedzialność za projekty spółki Fiat Auto. Na jego miejsce powołany został od wielu lat zadomowiony w Polsce Enrico Pavoni, dotychczasowy Prezes Fiat Polska.
Czytaj całość…
 
VOLVO S60 ETCC - POWRÓT NA TOR PDF Drukuj Email
Stories - Volvo
Po trzech latach nieobecności, Volvo powraca na tory wyścigowe, biorąc udział w serii ETCC - czyli Europejskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych. Czyni to modelem S60 Super 2000 przygotowanym przez firmę Prodrive. Za kierownicami dwóch fabrycznych aut zasiądą Rickard Rydell oraz James Hanson.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3394 - 3402 z 3411

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych