FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
TOYOTA W WAŁBRZYCHU - ZESPÓŁ NAPĘDOWY PDF Drukuj Email
Stories - Toyota
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) z końcem roku 2004 zmodernizuje i rozbuduje swoje zakłady w Wałbrzychu, zwiększając asortyment produkcji o silniki benzynowe i manualne skrzynie biegów. Zespoły napędowe z Polski znajdą zastosowanie w modelu produkowanym wspólnie przez Toyotę i koncern PSA w czeskim Kolinie. Zdolności produkcyjne nowego silnika benzynowego mają osiągnąć poziom 250 tys. sztuk rocznie. Toyota ocenia, że na inwestycję w Polsce przeznaczy dodatkowych 300 mln. Euro, tworząc 700 nowych miejsc pracy.
 
SALMED 2002 - KARETKI VW PDF Drukuj Email
Stories - Volkswagen
Od 20-do 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 19. edycja Międzynarodowego Salonu Medycznego SALMED 2002. Po raz pierwszy wprowadzono formułę, którą opracowano w oparciu o konsultacje organizatorów z wystawcami i przedstawicielami środowiska. Do ekspozycji poświęconych profilaktyce, lecznictwu oraz stomatologii dołączył, organizowany co dwa lata, salon Technika Medyczna. Tradycyjnie patronat nad Salmedem objął Minister Zdrowia. Na wystawie po raz kolejny obecne były samochody użytkowe Volkswagena, na bazie których po dokonaniu specjalistycznej zabudowy powstały różne wersje karetek, izoterm i innych pojazdów przeznaczonych dla branży medycznej, posiadające wymagane świadectwa homologacji.
 
SAAB PERFORMANCE HIRSCH PDF Drukuj Email
Stories - Saab
Firma Saab uznała, że coraz więcej klientów o wyrobionym guście pragnie silniej uwypuklić sportową indywidualność nabywanych Saabów. Podpisała więc długoterminową umowę z renomowaną szwajcarską firmą Hirsch Performance, od wielu lat specjalizującą się w tuningu samochodów tej marki. Modele tuningowane będą występowały ze znakiem "Saab Performance by Hirsch" i objęte zostaną pełną gwarancją. Już podczas genewskiego salonu samochodowego pokazano 305-konny egzemplarz Saaba 9-5 Aero SportKombi, stanowiący pierwszy przykład wyjątkowych możliwości tuningowych oferowanych w ramach nowej współpracy.
 
SAAB 9X CONCEPT PDF Drukuj Email
Stories - Saab
Czołowi europejscy projektanci samochodów uznali uniwersalnego, dynamicznego Saaba 9X za najlepszy samochód koncepcyjny roku 2002. Nowatorski 9X, po raz pierwszy pokazany na ubiegłorocznym frankfurckim salonie samochodowym, zyskał wysokie oceny i uznanie za unikalne połączenie w jednym pojeździe charakterystycznych cech różnych typów pojazdów - coupe, roadstera, kombi i pickupa. Saab 9X ze swoim 300-konnym, 3-litrowym turbodoładowanym silnikiem V6 i z napędem na cztery koła został skonstruowany przez zespół, na którego czele stał Michael Mauer. Sukces Saaba 9X znalazł także swe dalsze odbicie w uznaniu, jakie zyskała sobie działalność Michaela Mauera, który zdobył drugie miejsce w kategorii Projektant Roku.
Czytaj całość…
 
SĄ W NASZEJ PAMIĘCI PDF Drukuj Email
Stories - Dziennikarze o sobie
Niedawno pożegnaliśmy Bogusława Koperskiego - jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych, a na początku marca dotarła kolejna smutna wiadomość o tragicznej śmierci Prezesa Autoklubu Dziennikarzy Wiesława Najhajta, który zginął w marcu pod Kłodawą w wypadku samochodowym.
Czytaj całość…
 
RENAULT POLSKA REWIA MODY PDF Drukuj Email
Stories - Renault
W Victorii w Warszawie odbył się pokaz mody zarówno samochodowej jak i odzieżowej. Od lat wiadomo było, że te dziedziny mają ze sobą wiele wspólnego. Chcemy przecież ładnie i nowocześnie wyglądać i chcemy również poruszać się takimi właśnie samochodami. Najnowsze kolekcje czołowych naszych projektantów mody wykraczają poza przyjęte normy, są zaskakujące i awangardowe. Narzucają nowy styl, który stanie się charakterystyczny dla następnych lat XXI wieku. Zapewne nie przypadkowo ten sam kierunek obrało Renault kreując swoje najnowsze wozy luksusowe Vel Satis i Avantime. Doceniona przez uczestników imprezy, gromkimi oklaskami ostatnia kolekcja Gali, stanowiła zarazem początek nieoficjalnej części imprezy, w trakcie której wielu z ponad pięciuset zgromadzonych gości, mogło osobiście ocenić, siadając za kierownicą prezentowanych aut, i przekonać się na ile wyrafinowany oraz awangardowy styl sprawdza się w praktyce. Gala została zorganizowana przez Agencję Mody ,,Artim'', Renault Polska było głównym sponsorem, a patronat medialny objęły: TVN, TVN 24, Tygodnik Gala, Gentleman oraz Fashion.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3385 - 3393 z 3424

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych