FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
SĄ W NASZEJ PAMIĘCI PDF Drukuj Email
Stories - Dziennikarze o sobie
Niedawno pożegnaliśmy Bogusława Koperskiego - jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych, a na początku marca dotarła kolejna smutna wiadomość o tragicznej śmierci Prezesa Autoklubu Dziennikarzy Wiesława Najhajta, który zginął w marcu pod Kłodawą w wypadku samochodowym.
Czytaj całość…
 
RENAULT POLSKA REWIA MODY PDF Drukuj Email
Stories - Renault
W Victorii w Warszawie odbył się pokaz mody zarówno samochodowej jak i odzieżowej. Od lat wiadomo było, że te dziedziny mają ze sobą wiele wspólnego. Chcemy przecież ładnie i nowocześnie wyglądać i chcemy również poruszać się takimi właśnie samochodami. Najnowsze kolekcje czołowych naszych projektantów mody wykraczają poza przyjęte normy, są zaskakujące i awangardowe. Narzucają nowy styl, który stanie się charakterystyczny dla następnych lat XXI wieku. Zapewne nie przypadkowo ten sam kierunek obrało Renault kreując swoje najnowsze wozy luksusowe Vel Satis i Avantime. Doceniona przez uczestników imprezy, gromkimi oklaskami ostatnia kolekcja Gali, stanowiła zarazem początek nieoficjalnej części imprezy, w trakcie której wielu z ponad pięciuset zgromadzonych gości, mogło osobiście ocenić, siadając za kierownicą prezentowanych aut, i przekonać się na ile wyrafinowany oraz awangardowy styl sprawdza się w praktyce. Gala została zorganizowana przez Agencję Mody ,,Artim'', Renault Polska było głównym sponsorem, a patronat medialny objęły: TVN, TVN 24, Tygodnik Gala, Gentleman oraz Fashion.
Czytaj całość…
 
RANGE ROVER - SUV OF THE YEAR 2003 PDF Drukuj Email
Stories - Land Rover
Podczas Chicago Auto Show nowy Range Rover zdobył pierwsze istotne wyróżnienie; tytuł SUV of the Year 2003. Z rąk szefa eMotion Reports.com Myrona D. Stokesa trofeum odebrał Steve McKnight, wiceprezes Land Rover North America. Niewiele później brytyjski magazyn motoryzacyjny BBC Top Gear wyróżnił to auto tytułem Samochód Roku 2002. Tym razem trofeum w imieniu firmy Land Rover odebrał główny jej stylista Geoff Upex.
Czytaj całość…
 
PREZYDENT RP W VW PDF Drukuj Email
Stories - Volkswagen
Podczas wizyty w Niemczech Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski wraz z małżonką Jolantą Kwaśniewską i osobistościami ze świata polityki i gospodarki odwiedzili zakłady Volkswagena w Wolfsburgu. Gospodarzem ze strony Niemiec był Sigmar Gabriel, Premier Dolnej Saksonii, a także Bernd Pischetsrieder, Robert Büchelhofer i Reinhold Kopp. Podczas powitania Bernd Pischetsrieder podziękował polskiemu Rządowi za doskonałą współpracę związaną z inicjatywami w Polsce. Powiedział, że Volkswagen Poznań i Volkswagen Motor Polska są ważnymi placówkami światowej działalności produkcyjnej VW. W poznańskim zakładzie w którym powstają modele Bora, Passat, LT2, T4, Škoda Fabia, Škoda Octavia i Octavia Combi, zatrudnionych jest 2,6 tys. osób. Z kolei w Polkowicach zatrudniających 850 pracowników powstawać może 540 tys. silników wysokoprężnych. Polska delegacja miała okazję zwiedzić wspaniałe miasteczko motoryzacyjne Autostadt, przedstawiające zarówno obecne osiągnięcia tego koncernu jak również jego rys historyczny.
Czytaj całość…
 
PEUGEOT W SZKOLE PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
W sierpniu 2001 roku Peugeot Polska podpisał porozumienie z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Warszawie, na mocy którego powstała klasa autorska technikum pod patronatem Peugeota. W ramach tego porozumienia w marcu 2002 roku uczniowie klasy Peugeot wyjechali na staż do zakładów Peugeota do Miluzy, gdzie mieli okazję nie tylko zwiedzić fabrykę, muzeum i region Alzacji, ale przede wszystkim odbyć praktykę w serwisie. Pod koniec kwietnia warszawska szkoła przyjęła uczniów francuskich, zaś 19 marca odbyła się inauguracja pracowni samochodowej pod patronatem Peugeot Polska. Uroczyście przekazano samochód 607 jako pomoc dydaktyczną jak również silniki benzynowe i diesele, automatyczną skrzynię biegów, urządzenie diagnostyczne TEP, zawieszenie i inne materiały szkoleniowe. W uroczystości wzięli udział profesorowie i uczniowie szkoły, przedstawiciele Peugeot Polska, Ministerstwa Edukacji i Kuratorium Oświaty. Klasa warszawskiej Szkoły Zawodowej jest już trzecią klasą objętą patronatem przez Peugeot, podobną współpracę nawiązano wcześniej ze Szkołą Samochodową w Poznaniu i Radomiu.
 
NISSAN MARCH - NOWA MICRA PDF Drukuj Email
Stories - Nissan
W Japonii zaprezentowano nowego Nissana March, który jak zwykle na naszym kontynencie występuje jako Micra. Samochód ten powstał na bazie nowej płyty podłogowej, mającej posłużyć również przy opracowywaniu Renault Clio i Twingo. Odznacza się wysokim jak na tę klasę pojazdów poziomem bezpieczeństwa. Wyposażany jest w 6 poduszek gazowych. W Europie ma być dostępny wiosną 2003 roku.
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 378 379 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3376 - 3384 z 3411

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych