FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia od połowy maja,
w Empikach, mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Jak zwykle od 17 lat, t
uż przed Świętami Bożego Narodzenia, pojawił się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Sporo miejsca poświęciliśmy także motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. 
 
 
 
 
 

   

Start
FORD-PSA-RENAULT PDF Drukuj Email
Stories - Informatyka w motoryzacji
Ford Motor Company, PSA Peugeot Citroën i Renault-Nissan stworzyły spółkę mającą się zajmować rozwijaniem rozwiązań technicznych dla europejskiego rynku samochodowych systemów teleinformatycznych, wykorzystując technologie i kompetencje wszystkich trzech partnerów. Stworzenie wspólnej infrastruktury pozwoli zaoferować klientom profesjonalne a zarazem szeroki zakres tanich usług w tym zakresie.
Czytaj całość…
 
MG TF - CABRIO OF THE YEAR PDF Drukuj Email
Stories - MG
Podczas drugiego dnia prasowego Salonu Samochodowego w Genewie ogłoszono wyniki plebiscytu, w którym międzynarodowe jury składające się z 18 dziennikarzy motoryzacyjnych z 11 krajów wybiera kabriolet roku. Ten prestiżowy tytuł otrzymał model MG TF. Przypomnijmy, że tytuł Cabrio of the Year po raz pierwszy przyznano w 1994 roku. Otrzymał go wtedy Peugeot 306. W następnych latach wygrał Fiat Barchetta, następnie BMW Z3 Roadster, Mercedes SLK, Chevrolet Camaro Convertible, Honda S2000 Roadster, Opel Speedster, a ostatnio Peugeot 206 CC. Kabriolet MG już od kilku lat jest najlepiej sprzedającym się autem tego typu w Wielkiej Brytanii. W tym roku do sprzedaży trafiła wersja TF, która zastąpiła produkowaną wcześniej F. Swoją nazwą auto nawiązuje do legendarnego modelu MG TF Midget z 1953 roku.
Czytaj całość…
 
NAJMNIEJSZY SMART-BRABUS PDF Drukuj Email
Stories - Smart
DaimlerChrysler i firma tuningowa Brabus podpisały umowę, na mocy której utworzona została spółka Smart-Brabus GmbH, mająca zajmować się rozwojem specjalnych wersji Smarta, w tym opracowywaniem odmian takich, jaką jest np. pokazana w Genewie odmiana 1-st Edition. Nowe dodatki stylizacyjne, zasadniczo zmieniły wygląd tego 2-miejscowego auta. Wyposażony on został w turbodoładowany silnik Suprex o mocy 70 KM. Prędkość maksymalną elektronicznie ograniczono do 135 km/h. Model powstający w limitowanej serii, toczy się na kołach 195/45-16 z przodu i 225/35-17 z tyłu. A dostępny jest zarówno w wersji City-Coupe jak i Cabrio.
Czytaj całość…
 
ALFA ROMEO 156 GTA NA TORWARZE PDF Drukuj Email
Stories - Alfa Romeo
Pierwszy pokaz Alfy Romeo 156 GTA połączony z jazdami odbył się w Palermo na Sycylii. Ponieważ z oczywistych powodów liczba zaproszonych tam gości musiała być ograniczona, Fiat w połowie marca zorganizował dodatkową prezentację tego auta na Torwarze w Warszawie, utrzymując przy tym scenerię charakterystyczną dla południa Italii. Obecny była zarówno wersja sedan jak i Sportwagon, a cały pokaz uświetnił występ Ryszarda Rynkowskiego. Pod adresem samochodu najczęściej padały komplementy; piękna, szybka, kosztowna. Najtańsza wersja GTA kosztuje 159 tys. zł, a do Sportwagon trzeba dopłacić jeszcze 5 tys zł.
Czytaj całość…
 
2-MILIONOWY FORD FOCUS PDF Drukuj Email
Stories - Ford
Sprzedaż 917 tys. egzemplarzy w 2001 roku wskazuje, że Ford Focus ma bardzo dużo zwolenników na całym świecie. Zresztą nic dziwnego, bo jest wytwarzany w wielu miejscach naszego globu. Opuszcza taśmę produkcyjną w meksykańskim Hermosillo, argentyńskim Pacheco, w Wayne w USA, w hiszpańskiej Walencji oraz w Saarlouis we Francji. Łącznie powstało już blisko 3 mln Focusów. Tymczasem 26 marca właśnie w Saarlouis świętowano, wyprodukowanie 2-milionowego europejskiego egzemplarza.
Czytaj całość…
 
CADILLAC ELDORADO - KONIEC PEWNEJ EPOKI PDF Drukuj Email
Stories - GM
Po 50 latach koncern GM postanowił zakończyć produkcję słynnego modelu Eldorado, który stał się symbolem bogactwa, tym samym zamykając bardzo barwny etap w 100-letniej historii marki Cadillac.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 371 372 373 374 375 376 377 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3367 - 3375 z 3393

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych