FB
 
FB

ZBUDUJMY HISTORIĘ
Wychodząc z założenia,
że nie ma rzeczy, której nie
dałoby się uzupełnić, rozszerzyć,
czasami nawet poprawić,
otwieramy profil poświęcony
historii motoryzacji.
W miarę potrzeby
i napływu informacji,
będziemy zamieszczali w nim
krótkie informacje
dotyczące tego tematu.
Sądzimy, że w ten sposób
z czasem uzyskamy efekt
ożywienia historii,
a AutoRok 1900-2000,
który w pewnym momencie
trzeba było zamknąć
i wydrukować, stanie się
jej pakietem startowym.
Liczymy też na nadsyłanie
przez czytelników ciekawych
faktów i krótkich materiałów,
które wzbogacą nasze
wspólne archiwum wiedzy.

   coty

jak zamówić AR0?
Niezależnie od tego ile masz
książek samochodowych,
AutoRok 1900-2000 stanie się
pozycją wyjątkową, do której
będziesz najczęściej wracał.
Rok po roku prezentuje
debiutujące samochody,
z wydarzeniami motoryzacyjnymi
i modą w tle.
Do nabycia od połowy maja,
w Empikach, mailowo:
redakcja (@) autorok.pl
lub telefonicznie 22 6751295.
Pod tym adresem już
zbieramy zamówienia.
500 stron, cena 100 zł.
Wysyłka gratis.
Seria limitowana.
 


 
szymanski

Klub DesignForum

  AR0

 

AutoRok 1900-2000


W Empikach dostępne jest jeszcze szczególne wydanie Ilustrowanej Kroniki Samochodowej AutoRok 1900-2000. Na 516 stronach – rok po roku – przedstawiliśmy motoryzację głównie XX wieku - ponad 3000 pięknych ilustracji, losy założycieli firm samochodowych oraz ich wybitne dzieła z modą i wydarzeniami w tle.
 

  

 

 

 

 


AutoRok

 

 

  AutoRok 2017/2018

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - jak zwykle od 17 lat - pojawi się AutoRok stanowiący podsumowanie minionego sezonu oraz zapowiedź samochodów, które ukażą się w sezonie 2018. Mało tego, sporo miejsca poświęcamy motoryzacji 'elektrycznej', która wkrótce ma wyprzeć wszelkie napędy wykorzystujące silniki spalinowe. 382 strony z pewnością warte są wydatku 38 zł. Podobno świetny prezent pod choinkę lub na Nowy Rok.
 
 
 
 
 

   

Start
Audi A8 - Flagowa limuzyna PDF Drukuj Email
Stories - Audi
A8Wśród 70 aut, jakie testowaliśmy w Danii podczas corocznego zgrupowania Car of the Year kilka modeli pozostawiało niezapomniane wrażenia. Jednym z nich była limuzyna Audi A8. Reprezentuje ona klasę pojazdów, rzadko kiedy wychodzącą przed szereg z jakimś wystrzałowym designem, za to wykorzystującą najnowsze zdobycze techniki. Myślałem, że wsiądę, wpiszę adres i powiezie mnie, podczas gdy ja sobie odpocznę.

Czytaj całość…
 
W jaskini lwa - Peugeot 3008 Race of Champions PDF Drukuj Email
Stories - Peugeot
KartingPeugeotPeugeot w wyjątkowy sposób postanowił uczcić zdobycie tytułu Car of the Year 2017, który jak wiadomo przypadł modelowi 3008. Wszystkich jurorów konkursu zaprosił do swojej siedziby sportu (w paryskiej dzielnicy Versailles Satory), która niedawno połączyła siły Peugeot Sport, Citroen Racing oraz DS Performance i obecnie występuje pod wspólną nazwą PSA Motorsport.

Czytaj całość…
 
Tannistest '40' PDF Drukuj Email
Stories - Car of the Year
COTYOd 40 lat na północy Danii skandynawska grupa jurorów Car of the Year organizuje jazdy testowo-porównawcze nowymi modelami, które znalazły się na liście tego prestiżowego konkursu motoryzacyjnego. Początkowo spotkanie odbywało się w Alborgu, po czym przeniesiono je na samą północ półwyspu jutlandzkiego do małej miejscowości Tversted niedaleko Skagen. Znajdujący się w niej hotel Tannishus, wydaje się idealny dla imprezy przez tydzień gromadzącej ok 100 osób i mniej więcej tyle samo samochodów.

Czytaj całość…
 
Citroen C3 Aircross - Pierwsza jazda PDF Drukuj Email
Stories - Citroen
C3 AircrossGrupa crossoverów segmentu B niemal z dnia na dzień rozrosła się do gigantycznych rozmiarów. Jest w niej wiele podobnych jak i wyróżniających się aut. Jednym z nich jest Citroen C3 Aircross. Kiedy zobaczyłem go na zdjęciach, wydawało mi się, że Francuzi poszli na łatwiznę i ‘podkręcili’ C-trójkę stawiając ją na większych kołach i obkładając typowymi dla crossoverów gadżetami. Coś jednak nie grało w proporcjach, więc otworzyłem sobie na monitorze C3 i obok C3 Aircross.

Czytaj całość…
 
Mercedes-Benz EQA - Kompakt przyszłości PDF Drukuj Email
Stories - Mercedes
EQADaimler jest kolejnym koncernem, który stawia na całkowicie elektryczne samochody. Specjalnie z myślą o nich stworzył markę EQ. Do 2022 roku wprowadzi na rynek ponad 10 pojazdów o takim napędzie. Generalnie zakłada się i przewiduje, że do tego czasu o połowę wzrośnie zasięg takich aut (ok 600 km). Prototyp Mercedesa EQA demonstruje, jak może wyglądać samochód kompaktowy.

Czytaj całość…
 
Infiniti Prototype 9 - Przeniesienie w czasie PDF Drukuj Email
Stories - Infiniti
Prototype6Styliści Infiniti postanowili zaskoczyć wszystkich swoim kolejnym pojazdem prototypowym. Tym razem zamiast czysto futurystycznej wizji powrócili myślami do lat 40 minionego wieku i do wozów wyścigowych, pod względem technologicznym przenosząc się do współczesności.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 3389

Szukaj

MASCAR filmiki

     

 
 

Dodaj do ulubionych